Wszechnica Świętokrzyska w Kielcach w likwidacji
Godło Polski

Wszechnica Świętokrzyska

Możemy pochwalić się przeszło 27 000 absolwentów

Odbiór dokumentów

Szczegóły

Wydawanie zaświdczeń

Szczegółowe informacje

Bootstrap Slider

Studenckie Naukowe Koło Penitencjarne Wszechnicy Świętokrzyskiej - home
Dokumenty
Statut
Cele działalności
Deklaracja członkowska
Plan pracy
Wydarzenia
Oferta szkoleniowa Świętokrzyskiego Centrum Profilaktyki i Edukacji
5 listopada 2007
30 listopada 2007
styczeń 2008
4 marca 2008
7 marca 2008
listopad 2008
14 grudnia 2008
17 marca 2009

Wiemy coraz więcej, ale wciąż za mało…, Nie daj szansy AIDS


Od 1988 roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. W tym dniu w wielu miastach świata, w tym i w Polsce, organizowane są liczne happeningi, spotkania oraz konferencje poświęcone zagadnieniom HIV/AIDS. Jest to czas, w którym szczególnie mocno apeluje się o działania profilaktyczne w walce z pandemią AIDS. Oprócz kampanii na rzecz profilaktyki, zwyczajowo zapalane są znicze, by uczcić pamięć ofiar choroby.

30 listopada 2007 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach, odbyło się seminarium naukowo-edukacyjne „Wiemy coraz więcej, ale wciąż za mało…, Nie daj szansy AIDS” podsumowujące tegoroczną kampanię multimedialną pod hasłem: „W życiu jak w tańcu – każdy krok ma znaczenie”. Kampanię w woj. świętokrzyskim honorowym patronatem objęli: Wojewoda Świętokrzyski i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. Natomiast Organizatorami seminarium naukowego byli: Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie” oraz Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Kielcach.

Wszechnicę Świętokrzyską aktywnie reprezentowali przedstawiciele Naukowego Koła Penitencjarnego: Katarzyna Rzońca i Tomasz Pasternak, którzy to wystąpili z prezentacją na temat: ,,Zachowania seksualne młodzieży a wartości. Przegląd badań społecznych”

Z prezentacji wynika, że młodzi ludzie są coraz bardziej nieodpowiedzialni. Mają przypadkowych partnerów i nie stosują żadnych zabezpieczeń. Nie mają przy tym pojęcia, że przy okazji mogą zakazić się HIV. Codziennie 2 osoby w Polsce dowiadują się o swoim zakażeniu HIV!!!  Najczęściej do zakażenia wirusem HIV dochodzi podczas kontaktów seksualnych. Jednakże osoby uprawiające seks nie mają zwykle poczucia większego zagrożenia. Niepokój budzi tylko nieplanowana ciąża...

Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się druga część konferencji, w czasie, której młodzież mogła porozmawiać z osobami żyjącymi z HIV oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Należy pamiętać, że w Polsce, na co dzień działają telefony zaufania, a także poradnie ds. AIDS (w tym internetowe), w których można uzyskać informacje na temat choroby, a także skonsultować się ze specjalistami w razie swoich wątpliwości, obaw, związanych z ryzykiem zakażenia wirusem HIV. Bezpłatnie, a co najważniejsze anonimowe badania na obecność wirusa HIV w organizmie, można wykonać w wielu Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych zlokalizowanych na terenie całego kraju, w tym także w Kielcach.

Wojciech Matuszczyk

Serwis najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej, używając: Mozilla Firefox
Copyright © 2024 Wszechnica Świętokrzyska
webmasters: