Sprawozdanie z seminarium naukowo-szkoleniowego nt. Nowoczesne trendy w fizjoterapii i w sporcie dla Pracowników oraz studentów Wydziału Wychowania Fzycznego i Turystyki

Ostatnia aktualizacja 16 stycznia 2016 r.

W dniu 16 stycznia 2016 r. (sobota) odbyło się seminarium naukowo-szkoleniowe, zorganizowane przez Katedrę Fizjoterapii, Katedrę Wychowania Fizycznego oraz Koło Naukowe Młodych Fizjoterapeutów „ANTHROPOS”

Otwarcia seminarium dokonała prof. dr hab. Anna Marchewka - Kierownik Katedry Fizjoterapii. Całość seminarium poprowadził Łukasz Oleksy wraz z przedstawicielami firmy Technomex Sp. z o.o. - mgr inż. Krzysztofem Cygoń i mgr Grzegorzem Boczula. Jest to ciekawa inicjatywa, którą podejmują studenci, jako kolejne ogniwo dydaktyki na uczelni. Czynnie włączają się oni w organizację konferencji naukowych, seminariów, szkoleń, warsztatów czy innych form aktywności.

Należy podkreślić, że spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Bardzo licznie brali w nim udział studenci Wydziału WFiT (kierunków fizjoterapii I stopnia oraz wychowania fizycznego I i II stopnia) oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni. Podczas seminarium odbyła się również prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego producenta i dostawcy PHU Technomex Sp. z o.o. z Gliwic. Firma ta obecna jest na polskim rynku sprzętu rehabilitacyjnego od 1987 r. i zajmuje się kompleksowym wyposażaniem szpitali, sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz prywatnych gabinetów terapeutycznych. Jest wiodącym producentem sprzętu do hydroterapii i kinezyterapii oraz wyłącznym przedstawicielem uznanych zagranicznych producentów sprzętu rehabilitacyjnego z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, sprzętu diagnostyczno-pomiarowego oraz pozostałych urządzeń rehabilitacyjnych.

Podczas seminarium odbyła się prezentacja możliwości zastosowania elektromiografii powierzchniowej, egzoszkieletu EKSO GT oraz systemu fotokomórek FusionSport SmartSpeed PRO, podczas której jako „pacjenci - ochotnicy” brali udział nasi studenci.

Po zakończonej prezentacji, uczestnicy spotkania chętnie wzięli udział w dyskusji. Studenci oraz pracownicy najczęściej zadawali pytania dotyczące zaprezentowanego, bardzo nowoczesnego sprzętu. Przedstawiciele firmy bardzo wyczerpująco udzielali wszelkich informacji.

Wszyscy uczestnicy seminarium otrzymali na zakończenie certyfikaty uczestnictwa.