NIE BĄDŹ ZIELONY W TEMACIE AUTYZMU

Ostatnia aktualizacja 11 maja 2018 r.

Wszechnica Świętokrzyska po raz trzeci zaangażowała się w działania związane z kampanią społeczną Fundacji Synapsis pod hasłem Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W jej ramach organizowane są różne przedsięwzięcia, mające na celu przede wszystkim edukację społeczną.

W dniach 7 i 21 kwietnia 2018 r. członkowie Interdyscyplinarnego Koła Naukowego „Humanitas” zorganizowali zajęcia dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych (wykłady oraz warsztaty sensoryczne), a także dwie wystawy:

• Wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego „Małymi Krokami” pod kierunkiem mgr. Konrada Mazura,
  • Wystawę publikacji związanych z tematyką autyzmu, która zostanie przygotowana z materiałów biblioteki Wszechnicy Świętokrzyskiej przez mgr Aldonę Gorlowską.

Wykłady oraz warsztaty sensoryczne poprowadzili:

• mgr Małgorzata Serwicka nt. Dziecko z syndromem intensywnego świata – zaburzenia przetwarzania sensorycznego
  • mgr Katarzyna Kwaśnik nt. Dogoterapia w pracy z dziećmi z autyzmem
  • mgr Konrad Mazur nt. Metody pracy z dzieckiem z autyzmem

Metody pracy zaprezentowane przez prowadzących – praktyków, pracujących na co dzień z dziećmi ze spektrum autyzmu są wykorzystywana w ich terapii. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem studentów pedagogiki oraz słuchaczy studiów podyplomowych – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną.