Okolicznościowa wystawa
poświęcona 35. rocznicy powstania NSZZ Solidarność

Dodano: 29.09.2015 r.

Biblioteka Wszechnicy Świętokrzyskiej prezentuje kolejną okolicznościową wystawę poświęconą 35. rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność".

Ekspozycja nasza składa się z bogatych zbiorów niezależnej prasy solidarnościowej, z oryginalnych dokumentów i pamiątek oraz publikacji książkowych z prywatnej Kolekcji Rektora Wszechnicy Świętokrzyskiej - prof. dr. hab. Mieczysława Adamczyka - przekazanej do zbiorów Biblioteki Uczelni.

Sprawozdania, meldunki i notatki służbowe władz śledczych w sprawie inwigilacji z czasów internowania w obozach na kieleckich Piaskach i w Łupkowie przekazał do udostępnienia działacz "Solidarności" naszego miasta prof. dr hab. Stanisław Żak.

Prezentację uzupełnia księgozbiór Biblioteki uczelnianej poświęcony tej tematyce.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.