Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018

Aktywność fizyczna z elementami rehabilitacji i opieka nad osobami starszymi

Studia dla absolwentów studiów wyższych posiadających przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów I lub II stopnia na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu kwalifikacyjnego lub studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego).

W toku studiów słuchacze nabywają wiedzę o wszystkich formach uczestnictwa w kulturze fizycznej, sposobach nauczania i upowszechniania różnorodnych form aktywności ruchowej, jak też o istocie zdrowego stylu życia.

Po zakończonym cyklu kształcenia absolwenci posiadają wiedzę z zakresu teorii wychowania fizycznego, pedagogiki, metodyki oraz przygotowanie praktyczne, umożliwiające proponowanie wychowankom bogatego i wszechstronnego zestawu ćwiczeń i innych form aktywności ruchowej.

Absolwenci posiadają umiejętności niezbędne do samodzielnego organizowania i prowadzenia zajęć z zakresu wychowania fizycznego oraz edukacji zdrowotnej z wykorzystaniem metod aktywizujących.

Absolwenci studiów I stopnia uzyskują przygotowanie do nauczania tzw. drugiego przedmiotu wychowania fizycznego w szkole podstawowej (I i II etap edukacyjny), zaś studiów II stopnia – kwalifikacje do prowadzenia przedmiotu wychowanie fizyczne na wszystkich etapach edukacyjnych.

3 semestry (450 godz., w tym 80 godz. praktyk zawodowych).

Zjazdy

Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, przez trzy dni: piątek, sobota, niedziela.

• obowiązkowa rejestracja elektroniczna na stronie: www.rekrutacja.ws.edu.pl
  • ankieta osobowa na obowiązującym druku, dostępnym na stronie internetowej po rejestracji elektronicznej
  • kopia dyplomu ukończenia studiów I stopnia, studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, potwierdzającego uzyskanie tytułu magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędnego wraz z suplementem (oryginały dokumentów do wglądu)
  • kopia certyfikatu potwierdzającego znajomość języka angielskiego na poziomie B2, tj. certyfikat FCE, TOEFL, IELIS (dotyczy kandydatów na studia Wczesne nauczanie języka angielskiego )
  • zaświadczenie lekarskie o wykonanych badaniach profilaktycznych, wydane przez lekarza medycyny pracy na podstawie skierowania z uczelni, określającego czynniki szkodliwe, uciążliwe lub niebezpieczne dla zdrowia, występujące w miejscu odbywania studiów oraz o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki we Wszechnicy Świętokrzyskiej (dotyczy kandydatów na studia Wychowanie fizyczne z edukacją zdrowotną )
  • kopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość kandydata na studia w przypadku kandydatów będących cudzoziemcami (oryginały dokumentów do wglądu)

Uczelnia nie pobiera opłaty rekrutacyjnej i wpisowego na studia podyplomowe!

Słuchacze studiów podyplomowych rozpoczynających się w roku akademickim 2017/2018 uiszczają opłatę czesnego, która wynosi:

• w przypadku studiów 3-semestralnych:
    2800 zł za cały cykl kształcenia, płatną w trzech ratach:
    • I rata 1000 zł,
    • II rata 900 zł,
    • III rata 900 zł,
  • w przypadku studiów 2-semestralnych:
    2500 zł za cały cykl kształcenia, płatną w dwóch ratach:
    • I rata 1250 zł,
    • II rata 1250 zł,

Czesne należy przekazywać na indywidualne konto słuchacza, przyporządkowane podczas rejestracji elektronicznej.

Promocyjne zniżki dla studentów i absolwentów Wszechnicy Świętokrzyskiej:
  • aktualni studenci studiów II stopnia – opłata niższa o 50%,
  • absolwenci – opłata niższa o 25%.

Kwoty czesnego słuchacze przekazują w następujących terminach:

Słuchacze rozpoczynający kształcenie od 1 października 2017 r.

• za I semestr – do 5 listopada 2017 r.
  • za II semestr – do 5 maja 2018 r.
  • za III semestr – do 5 listopada 2018 r. (dotyczy studiów 3-semestralnych)

Słuchacze rozpoczynający kształcenie od 1 lutego 2018 r.

• za I semestr – do 5 lutego 2018 r.
  • za II semestr – do 5 września 2018 r.
  • za III semestr – do 5 lutego 2019 r. (dotyczy studiów 3-semestralnych)

poniedziałek – piątek w godz. 9.00-15.00

Godziny przyjęć kandydatów:

Poniedziałek – Piątek:
Sobota:

10.00 - 14.00 (lipiec – wrzesień)

Z okolic dworca PKP i PKS można dojechać autobusami komunikacji miejskiej – linie nr: 34, 46, 114.