Aktywność fizyczna z elementami rehabilitacji i opieka nad osobami starszymi

Uczelnia nie prowadzi rekrutacji na te studia podyplomowe, na rok akademicki 2019/2020.

Studia dla absolwentów studiów wyższych posiadających przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów I lub II stopnia na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu kwalifikacyjnego lub studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego).

W toku studiów słuchacze nabywają wiedzę o wszystkich formach uczestnictwa w kulturze fizycznej, sposobach nauczania i upowszechniania różnorodnych form aktywności ruchowej, jak też o istocie zdrowego stylu życia.

Po zakończonym cyklu kształcenia absolwenci posiadają wiedzę z zakresu teorii wychowania fizycznego, pedagogiki, metodyki oraz przygotowanie praktyczne, umożliwiające proponowanie wychowankom bogatego i wszechstronnego zestawu ćwiczeń i innych form aktywności ruchowej.

Absolwenci posiadają umiejętności niezbędne do samodzielnego organizowania i prowadzenia zajęć z zakresu wychowania fizycznego oraz edukacji zdrowotnej z wykorzystaniem metod aktywizujących.

Absolwenci studiów I stopnia uzyskują przygotowanie do nauczania tzw. drugiego przedmiotu wychowania fizycznego w szkole podstawowej (I i II etap edukacyjny), zaś studiów II stopnia – kwalifikacje do prowadzenia przedmiotu wychowanie fizyczne na wszystkich etapach edukacyjnych.

3 semestry (450 godz., w tym 80 godz. praktyk zawodowych).