Rekrutacja na rok akademicki 2023/2024

Studia II stopnia (magisterskie)

Kierunek:

PEDAGOGIKA

Specjalność:

Interwencja kryzysowa i wspomaganie rodziny (IKiWR)

Uczelnia nie prowadzi rekrutacji na specjalność, Interwencja kryzysowa i wspomaganie rodziny na rok akademicki 2023/2024.

Forma: niestacjonarne; Profil: praktyczny

Specjalność: nienauczycielska

Charakterystyka absolwenta kierunku PEDAGOGIKA

Absolwent studiów II stopnia na kierunku PEDAGOGIKA dysponuje pogłębioną i rozszerzoną wiedzą pedagogiczną, historyczno-filozoficzną, społeczno-kulturową i psychologiczną, stanowiącą podstawę działalności praktycznej w zakresie kształcenia, wychowania i rozwoju człowieka, umożliwiającą elastyczne dostosowanie się do potrzeb rynku pracy.

Uzyskuje kwalifikacje drugiego stopnia, potwierdzone dyplomem magistra, w zakresie wybranej specjalności studiów, pozwalające na podjęcie pracy zgodnej z posiadanymi kompetencjami.

Charakterystyka specjalności:
Interwencja kryzysowa i wspomaganie rodziny

Studia w zakresie interwencji kryzysowej i wspomagania rodziny mają na celu przygotowanie specjalistów(tki) do pracy z osobami posiadającymi problemy adaptacyjne, nieradzącymi sobie z wymaganiami współczesnego życia społecznego oraz osobami w kryzysach rozwojowych (kryzysy małżeńskie, rodzinne, kryzysy rozwojowe, np. adolescencyjne, wieku podeszłego i inne) lub z kryzysami sytuacyjnymi (doświadczenia traumatyczne, próby samobójcze, kryzysy związane z chorobą psychiczną, somatyczną i inne).

Absolwent(ka) jest przygotowany(na) do pracy jako specjalista(tka) ds. rozwiązywania sytuacji kryzysowych: w ośrodkach interwencji kryzysowej, centrach integracji społecznej, schroniskach dla ofiar przemocy w rodzinie, schroniskach i domach samotnej matki, hostelach postrehabilitacyjnych, policji, zespołach samorządowych i rządowych odpowiedzialnych za politykę zdrowotną oraz działania w sytuacjach kryzysowych. Może też znaleźć zatrudnienie w „telefonie zaufania”, organizacjach pozarządowych i instytucjach zajmującymi się problemami socjalnymi mieszkańców lub patologii społecznej.

Z okolic dworca PKP i PKS można dojechać autobusami komunikacji miejskiej – linie nr: 34, 46, 114.