Kursy i szkolenia

Kurs kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży

Uczelnia nie prowadzi rekrutacji na ten kurs,
na rok akademicki 2019/2020.

Kandydaci:

Oferta dla osób posiadających przygotowanie do pracy pedagogicznej: nauczycieli, pedagogów, instruktorów sportowych, jak również instruktorów harcerskich.

Charakterystyka kursu:

Program kursu oparty jest na wytycznych zawartych w Rozporządzeniu Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży, a także zasad jego organizowania i nadzorowania (Dz. U. 1997 nr 12 poz. 67 z późn. zm.) i obejmuje zagadnienia dotyczące m.in. planowania pracy wychowawczej, organizacji pracy placówki wypoczynku, a także zakresu kompetencji i obowiązków jej kierownika oraz blok przedmiotów związanych z problematyką bezpieczeństwa życia i zdrowia uczestników wypoczynku.

Zdobyte uprawnienia nadawane są bezterminowo.

Otrzymywany dokument:

Słuchacze otrzymują świadectwo ukończenia kursu dokształcającego.

Z okolic dworca PKP i PKS można dojechać autobusami komunikacji miejskiej – linie nr: 34, 46.